به دنبال برگزاری سلسله جلسات حفظ و احیای آثار علامه حافظیان و برگزاری کنگره و ساخت فیلم مستند، جلسه ای در مورخه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ جهت چاپ و نشر آثار علامه حافظیان با حضور برخی از علاقمندان و محققین در موضوع چاپ و نشر آثار علامه در دفتر خاتون قلم با حفظ رعایت بهداشتی دوره کرونا برگزار شد.

در این جلسه سیده فیروزه حافظیان ضمن تشکر و قدردانی از علاقمندان به نشر آثار علامه، کتاب های در دست اقدام را به شرح زیر اعلام نمودند:

  • تجدید چاپ کتاب حافظ اسرار (چاپ دوم در ایران)
  • تهیه و تنظیم و چاپ دفتر دوم کتاب حافظ اسرار
  • تجدید چاپ کتاب شرح و تفسیر لوح محفوظ (چاپ دهم)
  • چاپ پوستر لوح محفوظ
  • چاپ پوستر جنة الاسماء

همچنین خانم حافظیان در ادامه توضیح دادند که کتاب حافظ اسرار در هندوستان توسط آقای حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مهدوی پور ریاست دفتر مقام معظم رهبری در دهلی نو به زبان های اردو و انگلیسی ترجمه و چاپ شده است. و در اختیار علاقمندان به آثار علامه قرار گرفته است.

در این جلسه آقای دکتر نعمتی از محققان آثار علامه حافظیان، ضمن استقبال از این حرکت فرهنگی در گسترش تعالیم علامه در بین جوانان و پژوهشگران، اعلام آمادگی خود را مبنی بر تهیه کتابشناسی و مقاله شناسی آثار علامه بیان کرد.

خانم مریم شیخ محمد مدیر انتشارات برگ زیتون نیز در مورد کتاب شرح و تفسیر لوح محفوظ به زبان های انگلیسی و اردو که در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات برگ زیتون چاپ شده بود، توضیح داد. ایشان از استقبال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای ارسال کتاب ها به مراکز فرهنگی و هنری کشورهای مسلمان سخن گفت.

خانم شریفی از اعضای هیات مدیره خاتون قلم نیز توضیح دادند که کتاب شرح و تفسیر لوح محفوظ توسط سازمان انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ نهم رسیده است. مؤسسه خاتون قلم با همکاری نشر برگ زیتون در نظر دارد این کتاب (چاپ دهم) را تجدید نماید و به زودی در اختیار علاقمندان و پژوهشگران قرار دهد.

لازم به توضیح است که علاقمندان جهت تهیه آثار علامه حافظیان می توانند به شماره تلگرام زیر پیام دهند.

۰۹۳۰۸۶۱۴۲۳۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = 6